NRK hyller Kong Jens på 50 års-dagen

jens-50En del vil ergre seg over at NRK er så Ap-identifisert. Endelig har NRK lagt all oppmerksomheten rundt landsfaderen Haakon Lie bak seg. Nå er det Jens Stoltenbergs 50 års-dagDagsrevyen i aften brakte et beundrende lørdagsintervju.

Den kvinnelige verten i Dagsrevyen fortalte nesten opprømt, svømmende av glede og med våte øyne etter å ha sett så mye på sin flotte Ap-statsminister: På mandag er det DIREKTE OVERFØRING fra feiringen av Stoltenbergs 50 års dag! Mer kongelig kan det ikke bli. Kanskje en god start på valgkampen, har kanskje noen i NRK og Ap tenkt.

Det mest vemodige er ikke partiskheten, men uprofesjonaliteten. Det er mye dårlig journalistikk i Norge. NRK og Dagsrevyen er et godt eksempel. Journalistikk krever uavhengighet og balanse. Å feire en Ap-statsminister  som en kongelig er ikke det. Et gjennom beundrende lørdagsintervju ble forutsigbar og kjedelig journalistikk. Det er ingen spenning i reportasjen, ingen motpol, bare en flat journalist som holder frem sin mikrofon.

Dagsrevyen tror åpenbart den hjelper Stoltenberg på denne måten. Muligens, muligens ikke. Så ubalansert journalistikk kan lett etterlate et inntrykk av en selvtilfreds person. I Jantelovens land er ikke selvfornøydhet det beste utgangspunkt.  Å gi Stoltenbergs bursdag så stor plass, kan også gjøre at seerne blir mette, og får et behov for å ivareta de grenser Dagsrevyen og NRK ikke respekterer.

Kanskje er det hjelp til Ap. Det kan også være en stimulans til Frp – men det er for subtilt for Dagsrevyen å forstå. Ved å være så partisk ekskluderer man en stor del av Norge som ikke deler NRKs og Dagsrevyens beundring for Ap og Stoltenberg. Det kan skape behov for en protest. Frp er nettopp et slikt protestparti. Mange stemmer på dem, ikke fordi de er enige, men fordi de vil sende en beskjed til det politisk korrekte og ekskluderende Norge.  For dem som ikke ønsker et Norge styrt av Frp, er NRKs og Dagsrevyens dumhet forstemmende.

2 svar

  1. Dette kan nå anses for å være en av NrKs hjemmekoselige serier.

    Siste episode var for noe år siden. Da var det samme plot:

    Stasministeren var i Nord-Norge og kjøpte inn hvalbiff (nå sist var det torsk), så drar han hjem til mors kjøkken og tilbereder maten med mor eller var det far.

    Så småsnakker de koselig rundt bordet og forteller anekdoter fra livet i Stoltenberg-familien. Det hele er ment å gi folket en positivt hjemme-hos-protrett av et sosialdemokratisk aristokrati.

    Journalister som ellers er sykelig opptatt av å være “kritiske”, fungerer her som mikrofonstativ for det statsbærende partiet.

    Hvem sa at vi ikke allerede har politisk reklame i kongeriket? Giske…er du der?

  2. [...] fullstendig på trynet i myra at du blir ledd av i Sikkerhetsrådet, buet ut i Generalforsamlingen, dikket med på Dagsrevyen, og ydmyket i internasjonal presse på en så personlig og intens måte at selv ikke en sugejobb [...]

Legg igjen et svar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Log Out / Endre )

Twitter picture

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Log Out / Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Log Out / Endre )

Kobler til %s

Følg med

Få nye innlegg levert til din innboks.